sobota, 3 czerwca

Patrik Lijestrand opuszcza Energę MKS!

Szwedzki szkoleniowiec, który może się pochwalić srebrnym medalem olimpijskim z Barcelony opuszcza kaliskich szczypiornistów na rzecz Grupy Azoty Tarnów.

Lijestrand związany był z MKS-em przez dwa sezony, w których zdołał najpierw utrzymać zespół w ekstraklasie, dojść do półfinału PGNiG Pucharu Polski, by w niedawno zakończonych rozgrywkach ligowych zająć 6. pozycję. Rywal kaliszan – zespół z Tarnowa – nie ukrywa zadowolenia z pozyskania Szweda. Jak informuje Krzysztof Mogielnicki (dyrektor sportowy Grupy Azoty Tarnów), negocjacje oraz finalna decyzja ze strony Lijestranda przebiegły szybko. „[…] zgadzaliśmy się w wielu aspektach.

Kto będzie nowym szkoleniowcem?

Kto będzie nowym szkoleniowcem?Jest to szkoleniowiec z dużym doświadczeniem w klubach europejskich odnosząc przy tym sukcesy. […] Myślę, że dla naszego zespołu i Tarnowa jest to duże nazwisko i dzięki temu będziemy dalej rozwijać się i malutkim kroczkami podnosić swoją poprzeczkę” – podsumowuje Mogielnicki. Natomiast Kaliszanie zostali z problemem znalezienia nowego szkoleniowca, spośród wielu nazwisk najczęściej zdaje się być wymieniany Tomasz Strząbała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *