czwartek, 21 października

Mężczyzna kierował mając 2 promile

Upojony alkoholem mężczyzna złapany za kierownicą – miał ponad 2 promile. 28 kwietnia w późnych godzinach popołudniowych (około 19:00) w podkaliskim Jedlcu funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali kierowcę auta osobowego marki fiat do rutynowej kontroli.

Widoczne oznaki jazdy pod wpływem

Widoczne oznaki jazdy pod wpływemZ początku wszystko przebiegało bez większych problemów do momentu rozpoczęcia rozmowy policjantów z 41-letnim mężczyzną – zdradzał wszelkie oznaki bycia pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zareagowali od razu i zostało przeprowadzone badanie na obecność alkoholu w organizmie, które potwierdziło skrajną nieodpowiedzialność mieszkańca gminy Gołuchów. „Jak się okazało, 41-latek miał 2,2 promila alkoholu w organizmie” – komentuje aspirant Monika Kołaska – rzecznik prasowy policji w Pleszewie.

Doszło do zatrzymania prawa jazdy, a mężczyzna w najbliższym czasie stanie przed sądem. Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat, a dodatkowo zostanie pozbawiony prawa prowadzenia pojazdów na okres wyznaczony przez sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *